Pomysł na wakacje

Pomysł na wakacje

Lato to okres urlopowy dla zdecydowanej większości Polaków. Niewielu z nas decyduje się tylko na wypoczynek w okresie zimowym. W takcie wakacji pociągi, samoloty i drogi są przeładowane wczasowiczami, którzy pragną zaznać słonecznego odpoczynku. Czasami są to wyjazdy spontaniczne, a czasami długo planowane, ale istnieje również grupa ludzi, która nie ma pojęcia gdzie się wybrać na wakacje, jakie są najbardziej korzystne oferty lub gdzie znajdą najtańszy nocleg. Czasami warto poradzić się osób, które już odwiedziły dane miejsce i mogą wydać rzetelną opinię. Dzięki temu wiemy czego można się spodziewać i czy nasze oczekiwania będą zaspokojone.

„Wakacje na ostatnią chwilę są najlepsze” ~Sandra
Wiele osób poleca wakacje last minute. Nawet jeśli masz już grafik urlopowy w pracy i musisz pojechać na wakacje w danym terminie, to nie oznacza, że jesteś zmuszony planować wakacje na pół roku wcześniej, żeby złapać jakąś dobrą ofertę. Propozycje last minute są najbardziej atrakcyjne tuż przed wylotem. Jeśli wybierasz się za granicę w grupie nie większej niż 4 osoby, to nie powinieneś mieć z tym najmniejszego problemu. Takie wakacje wymagają jednak od ciebie stałego monitorowania zmieniających się propozycji oraz elastyczności co do miejsca wylotu. Czasami może się zdarzyć, że walizki będziesz musiał spakować w kilka godzin, ponieważ pojawi się nowa, bardzo atrakcyjna oferta. Takie wyjazdy nie zawsze są dobre dla rodzin z dziećmi, ale wiele z nich nie zniechęca się i wybiera ten sposób podróżowania.

„Trip vanem przez całą Europę to niezła przygoda” ~Bartek
Innym pomysłem może być inwestycja w wypożyczenie dużego samochodu, w któym pomieści się siedem do dziewięciu osób. W takiej grupie znacznie przyjemniej się podróżuje i dużo łatwiej jest przejechać nawet bardzo długie trasy. Fani metody rent car bardzo zachwalają sobie taki wypoczynek. Osoby, które nie chcą wydać ogromnych sum na wakacje, a chcą przez dwa tygodnie odwiedzić największe miasta Europy takie jak: Berlin, Paryż, Bruksela, Florencja, Wiedeń, Praga czy Berno mają ku temu świetną okazję jeśli wynajmą vana i wybiorą się na wycieczkę. Noclegi można znaleźć przy trasach, a najtańsze na pewno okażą się campingi. Wystarczy zapakować namiot, kilka ubrań, trochę jedzenia i gotowe. Wypożyczalnie samochodowe oferują bardzo korzystne pakiety, które można dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Auta są bardzo dobrze wyposażone co dodatkowo zapewnia komfort w czasie jazdy. Jest to doskonała okazja nie tylko dla grup młodych ludzi, ale również dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić czas razem i nie martwić się kosztami paliwa dwóch, czy trzech samochodów.

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>