Mieszkania dla młodych

Mieszkania dla młodych

Młode osoby są siłą i potencjałem naszego społeczeństwa. Ich wiedza i praca są niezbędnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania polskiej gospodarki. Wiele młodych osób nie znajdując jednak odpowiedniej pracy lub warunków do życia, emigruje z ojczystego kraju w poszukiwaniu lepszego jutra. Za granicą znajdują zdecydowanie lepiej płatną pracę, a ich zdaniem obcy im kraj stwarza im korzystniejsze warunki bytu. W tym celu polski rząd stara się zrobić wszystko, aby znacznie poprawić sytuację młodych w kraju. Pomysłów jest wiele, a do jednego z najciekawszych z nich z pewnością zalicza się pomoc finansowa w przypadku kupowania przez młodych pierwszego mieszkania w swoim życiu.

Mieszkanie dla młodych Poznań

Młode osoby dość często były zdane na siebie lub pomoc swoich rodziców. Taką sytuację można zaobserwować zresztą nawet teraz. Młode małżeństwa chcąc wyrwać się w końcu spod skrzydeł swoich rodzicieli i rozpocząć życie we własnych czterech kątach nie były w stanie stanąć na nogach samodzielnie. Wielokrotnie do normalnego życia i tak potrzebowali oni pomocy finansowej rodziców. Obecnie mogą oni jednak skorzystać z specjalnego programu przeznaczonego do osób w ich sytuacji. Państwo dofinansowuje ich wkład własny, a to staje się odżywczym zastrzykiem gotówki. Chcąc skorzystać z programu trzeba spełnić określone warunki, które można znaleźć na odpowiednich stronach internetowych. Przykładowe mieszkania dla młodych znajdziemy pod adresem http://www.wechta.pl/mdm-mieszkania-dla-mlodych,1539.html.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Nie dajmy zwieźć się zatem świeżym kwiatom na stole, atrakcyjnym firankom, czy eleganckim narzutom na łóżka. Takie zabiegi częstokrotnie stosowane są przez osoby sprzedające w celu uatrakcyjnienia mieszkania i zwiększenia szans na jego szybką sprzedaż. Oglądając mieszkanie warto zwrócić uwagę na stan podłogi, ścian, okien i drzwi. Wszelkie defekty (na przykład skrzypiące panele czy nieszczelne okna) będą wiązały się z dodatkowymi kosztami, które tylko umniejszą nasze finansowe oszczędności. Jeżeli przy takim oglądzie zauważymy, że stan techniczny mieszkania pozostawia wiele do życzenia to warto negocjować cenę z jego właścicielem. Rozmowa powinna przebiegać sympatycznie i bez jakichkolwiek oskarżeń. Pamiętajmy, że mówiąc: „Co to za brzydki kolor ściany? Jak można było coś takiego tutaj zrobić?” jedynie zmniejszamy swoje szanse na atrakcyjną i korzystną dla nas ofertę. Sprzedającemu w delikatny sposób możemy zasygnalizować, że mieszkanie wymaga gruntownego remontu, a to wiązać będzie się ze sporymi kosztami, na które po zapłacie mieszkania nie będzie nas stać. Takie rozwiązanie powinno skłonić go do przemyślenia swojej oferty i obniżenia ceny całej nieruchomości. W przypadku tego rodzaju mieszkań warto zainteresować się również stanem technicznym instalacji wodnej, sanitarnej czy elektrycznej. Wszelkie wymiany w tym zakresie niosą bowiem ze sobą dodatkowe koszta, którym trzeba będzie w przyszłości stawić czoła.

Rozeznanie w terenie

Decydując się na zakup wymarzonego mieszkania należy wziąć również pod uwagę okolicę, w której się ono znajduje. W tej kwestii warto zorientować się jak ma się tutaj sprawa z komunikacją, czy okolica jest hałaśliwa, jak daleko znajdują się sklepy, uczelnie, miejsca rozrywki czy pomoc lekarska. Nowe mieszkanie zmusza nas również do orientacji tego, co w przyszłości może pojawić się w sąsiedztwie naszej nieruchomości. Nikt nie byłby zadowolony gdyby za pięć lat, po zakupie mieszkania, powstał w okolicy wymarzonego „M” duży koncern czy fabryka, która zdecydowanie uprzykrzałaby wolne chwile spędzone w swoich czterech kątach.

Oszczędność przede wszystkim

Jeśli zakupiliśmy już mieszkanie z rynku wtórnego, a przed nami gruntowne porządki to nie pozbywajmy się wszystkiego od razu na śmietnik. Jeśli w naszej nieruchomości pozostały po starym właścicielu jakieś meble, stare krany itp. to po prostu sprzedajmy je lub oddajmy na złom. W ten sposób zawsze zaoszczędzimy jakieś pieniądze, które przydadzą się w doposażeniu naszego mieszkania.

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>