Najpopularniejsi lekarze w Poznaniu

Najpopularniejsi lekarze w Poznaniu

Z wielu badań wynika, że Polacy wolą leczyć się na własną rękę. Jako naród niechętnie korzystamy z profesjonalnej pomocy medycznej, a to może grozić poważnymi konsekwencjami na naszym zdrowiu i życiu. Źle przyjmowane tabletki, brak specjalistycznej opieki medycznej w trakcie choroby, bagatelizowanie wielu dolegliwości – to tylko niektóre z naszych grzechów, jakich dopuszczamy się na własnym zdrowiu. Tymczasem wiele poważnych chorób daje o sobie znać poprzez błahe, porównywalne często z drobnymi przeziębieniami objawy. Odpowiednie rozpoznanie ich przez lekarza i rozpoczęcie natychmiastowego leczenia może je złagodzić i przyczynić się do całkowitego wyzdrowienia. Na jakich lekarzy warto zwrócić zatem szczególną uwagę w przypadku powracających i dokuczających nam dolegliwości? Do jakich lekarzy najczęściej zgłaszają się mieszkańcy województwa wielkopolskiego?

Internista Poznań

Podstawowym lekarzem jest oczywiście internista. Spotkać możemy go najczęściej w każdym szpitalu. Internista jest specjalistą od chorób wewnętrznych. Jest on lekarzem pierwszego kontaktu, którego zadaniem jest rozpoznanie danej choroby, skojarzenie z nią wszelkich dolegliwości i skierowanie pacjenta na dalsze leczenie do odpowiedniego specjalisty. Internista w razie potrzeby zleca również dodatkowe badania, dzięki którym uzyska się szczegółowe wyniki, które z pewnością ułatwią postawienie diagnozy. W celu znalezienia odpowiedniego specjalisty należy zacząć od wyszukiwarki internetowej. 

Ginekolog Poznań

Kolejnym lekarzem, który odgrywa ogromną rolę jest ginekolog. Specjalista ten zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszelkich schorzeń oraz chorób żeńskiego układu rozrodczego. Do jego zadań należy zatem wykonanie badania ginekologicznego, USG, przebadanie piersi czy pobranie niezbędnego materiału biologicznego (np. do cytologii czy badania bakteriologicznego). Każda kobieta, która ukończyła szesnasty rok życia, a już na pewno każda kobieta, która rozpoczęła współżycie powinna regularnie zapisywać się na wizyty u tego rodzaju specjalisty. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości i pierwszych zmian chorobowych może on wykryć je we wczesnym stadium i rozpocząć natychmiastowe leczenie, które może doprowadzić do całkowitego wyleczenia pacjentki. Z pewnością na niezbyt przychylne patrzenie na wizytę u ginekologa ma wpływ specyfika badania. Kobieta musi bowiem przełamać swój wstyd, rozebrać się od pasa w dół i usiąść na specjalnym fotelu, który dla wielu pacjentek jest najzwyczajniej w świecie krępujący. Należy jednak pamiętać o tym, że ginekolog to przede wszystkim profesjonalista, którego zadaniem jest pomoc i leczenie żeńskiego układu rozrodczego. Wstyd powinien zostać odsunięty na bok, a na pierwszym planie powinna znaleźć się troska o własne zdrowie.

Urolog Poznań

Lekarzem, do którego wstydzimy wybrać się na wizytę jest także urolog. Jest on specjalistą zajmującym się wszelkimi problemami związanymi z układem moczowo-płciowym. Do tego rodzaju lekarza wybieramy się zatem z dolegliwościami takimi jak nietrzymanie moczu, zmiany w ilości jego oddawania, kłopotami z jądrami, pachwinami, prostatą itp. Urolog jest więc zatem kolejnym przykładem specjalisty od miejsc intymnych. Podobnie jak w przypadku ginekologa jest on jednak profesjonalistą, który ma pomóc pacjentowi w walce z jego dolegliwościami. Wstyd nie powinien być barierą wzbraniającą pójdzie do tego specjalisty. Wszelkie choroby wcześnie wykryte mają zdecydowanie większą szansę na całkowite wyleczenie i właśnie to powinno skłaniać pacjentów do wizyty u urologa.

Proktolog Poznań

Proktologia jest dziedziną medycyny, zajmującą się wszelkimi chorobami odbytnicy oraz jelita grubego. W obszar zainteresowań specjalisty tej kategorii (którego nazywamy proktologiem), wchodzą zatem wszelkie stany nowotworowe i zapalne tego odcinka. Objawy u pacjentów są często dokuczliwe i długotrwałe. Niestety wielu z nich przez wzgląd na specyfikę boi się wybrać do lekarza w tej kwestii. Takie postępowanie może mieć opłakane skutki w przyszłości. Każdego rodzaju dokuczliwość powinna zostać natychmiast przebadana przez proktologa, który postawi odpowiednią diagnozę i rozpocznie natychmiastowe leczenie. Do swojej dyspozycji ma on kilka rodzajów badań. Najpopularniejszym z nich jest badania per rectum. Lekarz bada odbytnicę palcem, co pozwala mu na uzyskanie istotnych informacji na temat jej stanu. Inną metodą jest już kolonoskopia, która umożliwia obejrzenie wnętrza całego jelita grubego poprzez wprowadzenie do niego specjalnego wziernika zakończonego kamerą. Tego rodzaju badanie częstokrotnie przeraża wielu pacjentów. Wywołuje w nich strach i poczucie wstydu. Proktolog jest jednak specjalistą, który przez takie metody ma uzyskać szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. Jego zadanie to wyleczenie chorego, dlatego ci, którzy powinni się do niego wybrać muszą przełamać swój wstyd i tym sposobem zadbać o własną przyszłość.

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>