
Kraty pomostowe to rodzaj krat, które od lat wykorzystywane są w budownictwie i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Wykonuje je się zazwyczaj jako kraty zgrzewne i wyciskane. Gdzie możemy je najczęściej stosować?
Przede wszystkim w szeroko rozumianym budownictwie. Krata wema najczęściej występuje w wersji antypoślizgowej (serrated), czyli z użyciem nacinanych płaskowników. Oczywiście większość firm oferuje kraty w dowolnych rozmiarach dostosowanych do potrzeb osób zamawiających, czasem bowiem potrzebne są kraty o nieregularnych kształtach, czy o szczególnym obciążeniu. W przypadku krat wykorzystywanych w przedsiębiorstwach dużym zainteresowaniem cieszą się także kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Najczęściej wykorzystuje się je więc w budownictwie przemysłowym, energetycznym, w zakładach chemicznych, oczyszczalniach ścieków jako pomosty robocze, obsługowe, ciągi komunikacyjne, pokrycia kanałów, stopnie schodowe itp. Oczywiście krat wykorzystać możemy także jako kładki, pomosty, mosty i schody w różnego rodzaju zakładach przemysłowych, jako podjazdy dla wózków, czy zabezpieczenie otworów, elementy stropów czy elewacji, jako ogrodzenia. Warto pomyśleć także o wykorzystaniu kraty w przestrzeni publicznej – idealnie sprawdzi się ona jako element dla podestów, zwłaszcza scen, które nie są stałe, lecz montowane chwilową, na jakąś okazję. Gdyby każda szkoła posiadała taką ustawianą scenę z pewnością zaoszczędziłaby wiele pieniędzy.
Oczywiście krat możemy używać także jako elementu dekoracyjnego w ozdobieniu naszych mieszkań. Na takiej kracie z łatwością zawiesić możemy różnego rodzaju elementy na przykład plakaty. Krata świetnie sprawdzi się jako element fasady budynku, czy ochrony zlewu w kuchni, który nada pomieszczeniu industrialnego charakteru. Warto spróbować w taki sposób zorganizować naszą przestrzeń. Niemal nieograniczone możliwości wyboru grubości i faktury kraty pomostowej sprawiają, że możemy stosować ją niemal bez ograniczeń na tysiące sposobów, które zachwycą wszystkich odwiedzających twoje gniazdko.
Opinie internautów