Kominki z płaszczem wodnym w domu

Kominki z płaszczem wodnym w domu

W czasie jesienno-zimowym to właśnie w domu spędzamy najwięcej czasu, ponieważ na zewnątrz panuje auta, która nie zachęca nas ani do spacerów, ani do żadnej tego typu aktywności. Jeżeli więc twoim marzeniem jest relaksowanie się w salonie w gronie najbliższych, to z całą pewnością dobrą opcją będzie zakup takich rzeczy jak kominki z płaszczem wodnym, a przy okazji wkłady kominowe. W ten oto sposób stworzymy w domu dobrą atmosferę.

Zanim jednak zakupisz kominki z płaszczem wodnym, a przy okazji wkłady kominowe warto poczytać nieco na ten temat. Kominek to symbol ciepła i rodzinnej atmosfery. Znamy jego zastosowanie z komedii romantycznych, to przy nim pary spędzały romantyczne wieczory i noce, z drugiej strony kojarzy się ze świętami i rodzinnym, ciepłym biesiadowaniem. Kominki z płaszczem wodnym i wkłady kominkowe nadają każdemu pomieszczeniu uroczej, rozgrzewającej atmosfery i pobudzają do życia każde, nawet najbardziej surowe wnętrze. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy, a jest nad czym myśleć, ponieważ zakup kominka to nie takie bardzo łatwe zajęcie jak mogłoby się wydawać. Kominek montować można tylko w domach, w których są mocne fundamenty i strop, ponieważ kominek to betonowa duża konstrukcja dochodząca aż do 1 tony! Musimy pomyśleć też o tym by wkład kominowy miał dużą średnicę, bo zabezpieczy to przed przedostawaniem się spalin do mieszkania i uchroni nas przed ususzeniem się czadem i innymi spalinami. Powinien on także być ustawiony dość daleko od wszelkich mebli takich jak fotele, szafy z drewna i tym podobne. Pamiętaj też, że namiar ciepło może zmieniać kolor ścian,mebli i tym podobne, warto mieć to na uwagę, bo to ważne. Pamiętaj też o opale, drewno którym palisz powinno mieć ponad 2 lata składowania za sobą, bo w ten sposób będzie pozbawione wilgotności. Musisz się też zdecydować, jaka ma być rola kominka, ma ogrzewać tylko jeden pokój, a może całe mieszkanie? Jeżeli to drugie, to musisz zamontować w kominku instalacje, które będą rozprowadzały ciepło po wnętrzu całego domu czy mieszkania. Trzeba będzie też zadbać o tak zwane rurki termoizolacyjne oraz wentylatory, które będą rozprowadzały ciepło do pozostałych pomieszczeń. Warto przygotować się na duże koszty, ponieważ standardowo możemy wydać za dobry kominek około nawet 8000 zł plus jeżeli będziesz chciał opalać nim całe mieszkanie, to opał może kosztować od 1000 do 3000 zł na miesiąc! Wszystko będzie zależało jakie drewno wybierzesz. Drewno takie powinno być najwyższej jakości, zdrowe i czyste, pozbawione smoły i żywicy. Najlepsze jest drewno liściaste z buku, brzozy, dębu, ponieważ długo się pali i pomaga znacząco podwyższyć temperaturę, jest wysokokaloryczne. Drzewa iglaste nie są dobre dla palenia w kominku czy piecu, bo bardzo się kopcą dają dym i sadzę zamiast ciepła i energii, nie warto więc go kupować. Jeżeli nie masz jednak zbyt dużo pieniędzy i je kupiłeś to przynajmniej wymieszaj je z liściastym, aby zapewnić choć trochę energii.

kominki z płaszczem wodnym

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>